گردشگری

گردشگری

در تعریف گردشگری باید گفت که از دید سازمان جهانی گردشگری به کلیه فعالیت های افرادی که به محلی غیر از محل زندگی خود سفر می کنند و حداقل یک شب و حداکثر یک سال در آن محل بمانند گردشگری می گویند.

در ایران تور کیش و تور قشم یکی از پر طرفدارترین تور های داخلی است. و در بین تور های خارجی تور استانبول و آنتالیا بیشترین طرفدار و سفر را در بین ایرانیان دارد. در بین کشور های حوزه خلیج فارس می توان به تور دبی و تور عمان اشاره کرد.

در سایر کشورهای آسیا باید به تور مالزی سنگاپور و تور تایلند اشاره نمود. ضمنا کشور تایلند رتبه اول در جذب توریست را در بین کشور های آسیایی به خود اختصاص داده است.

امروزه صنعت گردشگری یکی از منابع مالی دولت ها به حساب می آید به طوری که 39 درصد از درآمد جهانی گردشگری نسیب اروپا می شود که در بین این کشورها اسپانیا با درآمد ۹۶ میلیارد دلار در بالاترین رتبه اروپا قرار گرفته است. همچنین کشور آمریکا به تنهایی ۲۹۹ میلیارد دلار در سال از این صنعت درآمد دارد. جالب است بدانید که درآمد ایران در سال 2018 از فروش نفت در حدود 60 میلیارد دلار بوده، در حالی ما می توانیم با توجه بیشتر به این صنعت و با وجود آثار باستانی، تاریخی و طبیعی فراوانی که در کشور وجود دارد درآمد بالایی را از این صنعت داشته باشیم.